produktySlovník pojmů iRobot

 
vše
 
Roomba 600
Roomba
600
 
Roomba 700
Roomba
700
 
Roomba 800
Roomba
800
 
Braava
Braava
 
Scooba
Scooba
 
Looj
Looj
 
Mirra
Mirra
 

Třístupňový čisticí systém AeroForce

Třístupňový čisticí systém AeroForce je součástí robotických vysavačů Roomba série 800/900. Jedná se o jednu  z nejvýznamnějších inovací od doby uvedení robotických vysavačů na trh. Revoluční čisticí systém AeroForce spojením několika prvků umožnil zvýšit efektivitu vysávání až o 50 %.

1. Rotující boční kartáček
Díky přítomnosti bočního kartáčku dokáže Roomba efektivně čistit i místa okolo nábytku, podél stěn, rohy místností a jiná těžko dostupná místa, což je doménou systému Wall Follow.

2. Dva proti sobě rotující gumové kartáče
Dva proti sobě rotující gumové kartáče se speciálními vodicími drážkami sesbírají nečistoty ze všech druhů podlah a koberců. Díky jejich konstrukci na nich neulpívají nečistoty a kartáče jsou tak téměř bezúdržbové.

3. Vysoký sací výkon
Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž dochází k jeho akceleraci. V kombinaci s novým motorem výrazně zvyšuje sací výkon robotického vysavače Roomba série 800. Ten vzrostl až o pětinásobek v porovnání s roboty nižších řad. Filtraci vzduchu zajišťuje Vysoce efektivní filtr AeroForce.

vyhazovače

Vyhazovače jsou součástí čistící hlavy robota Looj 330 a zajišťují efektivní odstranění nečistot z vašich okapů. Looj je dodáván se sadou standardních vyhazovačů, dále pak se sadou vyhazovačů, které jsou menší a kompaktnější. Jejich správný výběr vám umožní přizpůsobit čistící hlavu různým typům nečistot v závislosti na ročním období.

nízkoprofilový design

Robotický čistič okapů Looj 330 je vhodný do většiny okapů. Jeho nízkoprofilový design umožňuje pohyb pod okapními přepážkami i přes okapní roury.

voděodolnost

Voděodolné zpracování robotického čističe okapů je důležité nejen pro odstraňování vlhkého listí z okapů, ale také pro snadné čištění robota pomocí zahradní hadice.

funkce virtuální zdi

Roombě lze vymezit prostor pomocí virtuální zdi. Virtuální zeď vytváří neviditelnou překážku, kterou robot nepřejede. Používá se v případě, že potřebujete uklidit jen vyhrazený prostor, případně když chcete Roombě zabránit, aby se přiblížila k elektrickým nebo počítačovým kabelům či křehkým předmětům.

iAdapt

iRobot přichází na trh s osvědčenými systémy, které dělají iRobot iRobotem. Výčet začíná tím absolutně nejdůležitějším - systémem iAdapt. Tento nejchytřejší systém úklidu a navigace v místnosti od iRobotu za pomoci desítek senzorů monitoruje prostor v místnosti 67x za sekundu a ve spojení s 40 předdefinovanými pohyby umožňuje Roombě a Scoobě inteligentně reagovat na aktuální podmínky v místnosti.

Třístupňový čistící systém

Třístupňový systém úklidu zaručuje dokonale uklizené podlahy ve vaší domácnosti. Jedná se o tři zároveň probíhající procesy:

1. Rotující boční kartáček zajišťuje úklid podél stěn a v rozích místnosti.
2. Dva hlavní protiběžné kartáče sbírají prach, špínu, drobky a chlupy z podlahy.
3. Podtlakové sání ukládá nečistoty ve sběrném koši.

velkokapacitní sběrný koš AeroVac

Velkokapacitní sběrný koš je ideální do domácností se zvířaty. Zachytí i ty nejjemnější prachové částice.

adaptivní čisticí hlava

Adaptivní čisticí hlava 2. generace se dynamicky přizpůsobuje uklízenému povrchu, ať už jde o plovoucí podlahu, koberce, lino nebo dlažbu.

akustická detekce nečistot

Pomocí akustických senzorů detekuje Roomba nadměrně znečištěná místa, kterým se následně intenzivně věnuje.

optická detekce nečistot

Pomocí optických senzorů detekuje Roomba nadměrně znečištěná místa, kterým se následně intenzivně věnuje.

funkce načasování úklidu

Díky funkci načasování úklidu můžete zvolit den a čas, kdy chcete, aby robot začal uklízet. Roombě nevadí tma ani překážky, takže vždy důkladně uklidí i bez vaší přítomnosti. iRobot nabízí plánování úklidu na každý den v jiný čas. Robota si nastavíte například tak, aby uklízel třikrát v týdnu a robot týden co týden v naplánovaný čas uklidí, a tím udržuje stabilně čistou podlahu.

funkce Room to Room

Díky funkci Room to Room pomůžete Roombě zlepšit orientaci ve složitém prostoru a ona vám na oplátku uklidí celý byt najednou místnost po místnosti. Stačí jen nechat po celém bytě otevřené dveře a do prostoru dveří umístit virtuální majáky dle návodu. Roomba začne uklízet první místnost, jakmile robot vyhodnotí místnost jako uklizenou, maják ho navede do další místnosti. Tímto způsobem robot pokračuje až do té doby, dokud neprojede všemi majáky.

utěrky z mikrovlákna

iRobot Braava používá na zametání i mopování speciální utěrky z mikrovlákna s vynikajícími čistícími vlastnostmi. Bílá utěrka slouží k suchému úklidu neboli zametání. Modrá utěrka byla navržena speciálně pro účely mokrého úklidu, tedy mopování. Utěrky jednoduše připevníte na robota pomocí podložky s magnetickým zámkem a gumovými fixačními lištami. Po dokončení úklidu lze utěrky snadno vyprat v ruce a průběžně rovněž v pračce. 

navigace iAdapt 2.0 s navigační kostkou

Navigace iAdapt 2.0 s navigační kostkou slouží jako navigační systém pro robotický mop iRobot Braava. Technologie vyvinutá společně s americkou vesmírnou agenturou NASA funguje jako vnitřní GPS. Navigační kostka vysílá signál, pomocí kterého Braava bezpečně pozná svou aktuální polohu v místnosti a hlavně místa, která zbývá uklidit. Na konci vytírání se Braava vždy vrátí na místo, kde s úklidem začínala. 

čerpadlo a filtrační systém

iRobot Mirra 530 používá k čištění bazénu vlastní čerpadlo a filtrační systém s účinnými filtry. Mirra přefiltruje za jedinou minutu 265 litrů vody, což za hodinu dělá téměř 16 000 litrů vody. Výkonné čerpadlo víří vodu napříč celým bazénem a robot je tak schopen vodu lépe filtrovat. Tento proces zároveň zlepšuje cirkulaci vody, což napomáhá zabudovanému centrálnímu filtračnímu systému bazénu.

42 senzorů

Systém řízení a navigace v místnosti iAdapt funguje pouze ve spojení s dostatečným množstvím optických a akustických senzorů. Roomba série 700 a 800 disponuje celkem 42 senzory, které sbírají důležitá data o místnosti a překážkách. 

Nabíjecí stanice

Roomba série 800 nabízí nabíjecí stanici s integrovaným adaptérem, která slouží k dobíjení baterie. Z nabíjecí stanice robot vyráží do boje s nečistotami.  Roomba se do nabíjecí stanice vrací po dokončení úklidu nebo v případě, že má nízkou kapacitu baterie. 

adaptivní čisticí hlava AeroForce

Jedná se o nový model čisticí hlavy, kterou jsou vybaveny robotické vysavače Roomba ze série 800. Adaptivní čisticí hlava AeroForce se dynamicky přizpůsobí každému podlahovému povrchu, ať již jde o plovoucí podlahy, linoleum, koberec nebo dlažbu.

baterie XLife

Baterie XLife je vyráběna novou technologií a nabízí dvojnásobnou životnost oproti předchozímu typu. Jedná se o baterii typu Ni-MH (Nikl-Metal Hydrid). Její předností je schopnost odolávat vysoké proudovézátěži elektromotorů robota a přitom si zachovat dlouhou životnost a stálé napětí. Robot tak dokáže s plně nabitou baterií uklízet velmi dlouho. Dobíjení robota je řízeno mikroprocesorem, který hlídá jednotlivé parametry baterie včetně její teploty. Tímto je maximalizována její životnost. Kompatibilní s robotickými vysavači iRobot Roomba série 500/600/700/800 a robotickým vytíračem iRobot Scooba 450.

sběrný koš AeroForce

Velkokapacitní sběrný koš AeroForce byl speciálně navržen pro novou sérii robotických vysavačů Roomba 800. Jeho předností je kvalitní HEPA filtr, který zachytí i nejjemnější pracové častice a je tak vhodný pro domácnosti s alergiky.

AeroForce® Vysoce Efektivní Filtr

Robotické vysavače Roomba série 800 využívají k filtraci AeroForce® Vysoce Efektivní Filtr. Tento filtr se řadí mezi jeden z nejúčinnějších, jelikož dokáže zachytit i nejjemnější prachové částice a alergeny. Je tak vhodný pro domácnosti s alergiky, které ochrání lépe než běžné filtry, jež jsou využívány ve vysavačích.

navigační kostka

Je součástí navigačního systému robotického mopu iRobot Braava. Navigační kostka funguje jako řídicí jednotka, která provede Braavu všemi zákoutími vašeho pokoje, díky ní Braava pozná svou aktuální polohu i místa, která zbývá uklidit.

systém PRO-CLEAN

Systém PRO-CLEAN je součástí robotického mopu Braava 380. Nasazením systému PRO-CLEAN mnohonásobně zvýšíte efektivitu úklidu v době vytírání. PRO-CLEAN funguje jako zásobník na čisticí roztok zabudovaný ve fixační podložce, který udržuje utěrku z mikrovlákna během úklidu neustále vlhkou. Díky tomu Braava 380 odstraní z podlahy i odolnější skvrny.

režim zametání

Režim zametání slouží k odstranění prachu, vlasů, chlupů a drobných nečistot ze všech typů tvrdých podlah. Nečistoty se usazují na bílé utěrce z mikrovlákna. Při zametání se Braava pohybuje po místnosti v dlouhých drahách. 

režim mopování

Režim mopování slouží k efektivnímu vytírání tvrdých podlah. Braava se pohybuje v krátkých drahách, vždy doprava, tam a zpátky, doleva, tam a zpátky, dopředu a znovu. Díky tomuto postupu dokáže velmi efektivně zbavit podlahu mastnoty, prachu a dokonce i různých skvrn.

tichý úklid

Velkou přidanou hodnotou robotického mopu Braava je jeho tichý chod. Braava je poháněna tichým elektromotorem, díky kterému Braavu během úklidu téměř neuslyšíte, takže je jenom na vás, zda si během úklidu přečtete knihu nebo budete spát, jisté je, že Braava vás rušit nebude. 

funkce Pause/Resume

Touto funkcí je vybaven robotický mop iRobot Braava. Potřebujete Braavu na chvíli zastavit, vyřešit, co je potřeba, a poté obnovit proces vytírání? Není problém. Funkce pauzy a opětovného spuštění (Pause/Resume) zajistí, že Braava bude pokračovat s úklidem tam, kde byla zastavena.

filtrační koše

Robotický čistič bazénů Mirra 530 filtruje nečistoty přes dva speciálně navržené filtrační koše, které se snadno udržují. Stačí jen odstranit nečistoty a omýt koše pomocí zahradní hadice.

optická detekce nečistot

Robotické vysavače iRobot Roomba jsou vybaveny senzory, které detekují nadměrně znečištěná místa. Jakmile na takové místo robot narazí, věnuje mu tolik pozornosti, dokud není podlaha čistá. 

funkce načasování úklidu

Lépe vybavené modely disponují funkcí načasování úklidu. Můžete zvolit den a čas, kdy chcete, aby robot začal uklízet. Robotovi nevadí tma ani překážky, takže vždy důkladně uklidí i bez vaší přítomnosti. iRobot Roomba jako jediný robotický vysavač nabízí plánování odloženého úklidu na každý den v jiný čas. Robota si nastavíte například tak, aby uklízel třikrát v týdnu, robot týden co týden v naplánovaný čas uklidí, a tím udržuje stabilně čistou podlahu.

nabíjecí stanice

Jakmile Roomba vyhodnotí úklid jako dokončený, začne automaticky vyhledávat svoji nabíjecí základnu, kde se dobije, aby byla připravená na další úklid. Na základnu se robot vrátí i v případě, že mu dáte povel stisknutím tlačítka DOCK.

AeroVac® Filtr

Filtr z mikrovláken zachytí i nejjemnější částice prachu. Jeho skvělých vlastností se využívá u Roomby série 600.

kompaktní rozměry

Díky své výšce 9,2 cm se Roomba dostane pod většinu nábytku a dokáže uklidit i tam, kam se běžně nedostanete, například pod postelí či kuchyňskou linkou. Rozměry byly navrženy tak, aby robot vyhovoval typizovanému evropskému nábytku na nožičkách.

jednoduché ovládání

Roombě nemusíte určovat, jakým způsobem nebo jak dlouho má uklízet. Roomba se vždy rozhoduje sama podle členitosti a velikosti místnosti, kterou uklízí. Stiskněte tlačítko CLEAN a Roomba se o vše postará.

Dual AeroVac® Filtry

Dual AeroVac® Filtry zachytí i ty nejjemnější částice prachu a pylu, čímž lépe chrání alergiky a ostatní členy domácnosti. Využívá se u robotických vysavačů Roomba série 700.

systém Wall Follow

Díky přítomnosti bočního kartáčku a systému Wall Follow dokáže Roomba efektivně čistit i místa okolo nábytku, podél stěn, rohy místností a jiná těžko dostupná místa.

baterie Ni-MH

iRobot je napájen baterií Ni-MH (Nikl-Metal Hydrid). Její předností je schopnost odolávat vysoké proudové zátěži elektromotorů robota a přitom si zachovat dlouhou životnost a stálé napětí. Robot tak dokáže s plně nabitou baterií uklízet velmi dlouho. Dobíjení robota je řízeno mikroprocesorem, který hlídá jednotlivé parametry baterie včetně její teploty. Tímto je maximalizována její životnost.

ANTITANGLE

iRobot myslí na běžnou domácnost, proto je navržen s technologií ANTITANGLE, která zabrání zamotání a zaseknutí se do kabelů či třásní od koberece. Jakmile kartáče ucítí odpor, otočí rotaci. Tímto způsobem se robot uvolní a může pokračovat v úklidu.

dálkové ovládací centrum

Dotykové dálkové ovládací centrum vám umožní Roombu na dálku zapnout, časově programovat či dokonce přímo ovládat. Ulehčíte si tak nejen úklid, ale užijete si také spoustu zábavy. 

indikátor plného koše

Jakmile se Roombě naplní sběrný koš na nečistoty, upozorní vás světelným signálem na displeji, že je koš plný a je třeba ho vysypat. 

všechny typy podlah

Roomba je robot určený pro úklid všech druhů domácích podlah jako je dlažba, linoleum, koberce nebo dřevěná podlaha.

robotický vysavač

Ještě nevlastníte robotický vysavač? Tak to nejspíš znamená, že vás luxování baví a jen velmi neradi byste svoji oblíbenou činnost delegovali na někoho jiného. Kdyby vás ale tato činnost jednou bavit přestala, máme pro vás zajímavé řešení. Robotický vysavač je malý pomocník do domácnosti, který samostatně zvládá uklidit jakýkoli povrch včetně parket, korkové podlahy, lina nebo koberců. Díky softwaru je schopen pracovat opravdu bez vaší pomoci. Jednoduše jej zapnete a potom už si můžete dát nohy třeba na stůl a dívat se na televizi. Robotický vysavač je rovněž vybaven důmyslnými čidly, takže se skvěle orientuje v jakémkoli prostoru. Bez problémů překoná práh a potíže nemá ani se schody. Pokud se k nim přiblíží, jeho program mu okamžitě sdělí, že mu hrozí nebezpečí. Nemusíte se tedy obávat, že by snad došlo k nějakému karambolu. Už se těšíte, až budete toho malého čiperu pozorovat při práci? Robotický vysavač vám ukáže pravý „uklízecí“ koncert. Dejte mu šanci a budete mile překvapeni kvalitním výsledkem! 

diagnostika problemů

Robot je sám schopen diagnostikovat a zvukovým signálem ohlásit případný problém, například zanesené kartáče.

přejíždí prahy

Roomba dokáže hravě překonat přechodové lišty, prahy nebo jiné nerovnosti do výšky až 2 cm.

profilovaný nárazník

Roomba detekuje překážky pomocí profilovaného pogumovaného nárazníku se zpomaleným dotykem. Infračervenými paprsky vysílanými z nárazníku robot nejprve překážku zaregistruje, zpomalí před ní a lehce se překážky dotkne. Nárazník je k nábytku velice šetrný. Přímý kontakt s překážkou zefektivňuje účinnost bočního kartáčku, který od překážek vymetá nečistoty. Navíc Roomba díky dotykovému nárazníku překonává virtuální překážky jako přehoz přes postel nebo dlouhé závěsy. Robotické vysavače série 700/800 jsou vybaveny profilovaným pogumovaným nárazníkem, robot je tak k nábytku ještě šetrnější.

funkce virtuální zdi

Roombě lze vymezit uklízený prostor pomocí virtuální zdi, která vysílá neviditelný infračervený paprsek. Robot ho nikdy nepřekročí a vy tak můžete robotovi určit, kde se nemá pohybovat. Například u misky s vodou vašeho domácího mazlíčka, u puzzle, které máte téměř poskládané, nebo u drahé vázy. Virtuální zdí lze zablokovat průchody až do šířky 2,5 m.

jednoduchá údržba

Pravidelnou údržbou zvyšujete životnost vaší Roomby. Stačí ji pravidelně vysypávat sběrný koš, čistit kartáče a přední kolečko.

program SPOT

Program SPOT slouží k lokálnímu úklidu. Robot uklidí prostor o průměru 1 m. Poslouží vám jako „smetáček a lopatka“, když se vám v kuchyni vysype na podlahu cukr nebo vám uklidí například rohož na boty. 

senzory proti pádu ze schodů

Speciální senzory umístěné na spodní části robota dokáží bezpečně rozeznat volný prostor pod robotem, a tím zcela vyloučit možnost pádu ze schodů. Robot se zastaví, hezky otočí a pokračuje dál v úklidu s pevnou půdou pod kolečky. 

nárazník se zpomaleným dotykem

Roomba detekuje překážky pomocí nárazníku se zpomaleným dotykem. Infračervenými paprsky vysílanými z nárazníku robot nejprve překážku zaregistruje, zpomalí před ní a lehce se překážky dotkne. Nárazník je k nábytku velice šetrný. Přímý kontakt s překážkou zefektivňuje účinnost bočního kartáčku, který od překážek vymetá nečistoty. Navíc Roomba díky dotykovému nárazníku překonává virtuální překážky jako přehoz přes postel nebo dlouhé závěsy. 

dálkové ovládání

Robota lze ovládat rovněž pomocí dálkového ovládání. Spuštění robota tlačítkem CLEAN, povel k lokálnímu úklidu stisknutím tlačítka SPOT nebo zaparkování robota do nabíjecí základny tlačítkem DOCK zajistí uživateli vysoký komfort. Směrovými tlačítky lze robota ovládat jako autíčko na ovládání, což ocení zejména muži nebo děti. Uvidíte, že vás bude úklid poprvé bavit.

dotykové ovládání

Roomba vás naplno vtáhne do světa technologií 21. století, a to prostřednicvím přesného dotykového displeje nahrazujícího klasické ovládání pomocí tlačítek. 

vibrační čisticí hlava

Speciální vibrační čisticí hlava, která dokáže zbavit podlahu mastnoty a skvrn
 

iRobot - Nová Roomba i7! Poznejte rozdíl...

Nová Roomba i7 & Roomba i7+, již v prodeji! Objevte prémiové funkce značky iRobot.

03.05.2019
všechny novinky

Roomba i7+ (black 7558)

Roomba i7+ (black 7558)NOVINKA!
Roomba i7 v kombinaci s nabíjecí a čisticí stanicí Clean Base sama vysype svůj sběrný koš a vy tak nemusíte myslet na vysávání na celé týdny.

všechny produkty
 
 
produkt byl přidán do košíku
přejít do košíku