16. října 2020

Roomba a domácí mazlíčci

Roomba Robotický vysavač pro majitele domácích mazlíčků

Jak spolu souvisí nákup robotického vysavače a pořízení zvířecího mazlíčka? Doteď jste si uklízeli sami? Zde se dozvíte jak moc vám může pomoct Roomba

Robotický vysavač iRobot Roomba® je pomocníkem v každé domácnosti. Jak moc velkým se dozvíte ve chvíli, kdy se vaše rodina rozroste o zvířecího miláčka. Psi ani kočky se nepřezouvají a jejich chlupy najdete úplně všude.

V těchto psích a kočičích případech skvěle pomůže robotický vysavač. Můžete ho zapnout, či vypnout na dálku v mobilní aplikaci, nastavit ho na pravidelný úklid klidně 2 x za den, pokud je to potřeba. Anebo ho nastavit tak, aby se zapnul sám, když vyrazíte pryč např. na procházku.

V čem je ale iRobot Roomba lepší na zvířecí chlupy, než jiní roboti?

Roomba totiž využívá speciální patentovaný 3stupňový čisticí systém a gumové omyvatelné kartáče.

Roomba i7

  • V 1. stupni Roomba namete bočním kartáčkem nečistoty podél stěn, z rohů, kolem nohou od židlí atd. před robota. Resp. pod něj, protože on se neustále pohybuje.
  • Na spodní straně Roomby jsou 2 proti sobě rotující gumové kartáče s výčnělky. Mezi nimi je sací otvor, do kterého všechny nečistoty vhazují. Pohyb kartáčů uvolňuje přischlá smítka a větší nečistoty.
  • Ve 3. stupni se motor stará o silný podtlak, jenž je v otvoru mezi kartáči. Ten pomáhá gumovým kartáčům s pohybem nečistot a zároveň nasává veškeré menší částečky, jako je prach a pyl. Ve sběrném koši je vložený vyměnitelný filtr Aeroforce®, který (jak už název napovídá) filtruje odcházející vzduch a uzavírá všechny nečistoty ve sběrném koši.

Skvělé je, že lze gumové kartáče lehce vyndat, vyklepnout ze speciálních míst na krajích namotané dlouhé chlupy a vlasy a kartáče opláchnout. Tím odpadá nepříjemné vymotávání vlasů a chlupů ze štětinových kartáčů, zde je to otázka 1 sekundy.

A pokud se bojíte o misky s vodou, není nic jednoduššího, než k nim položit Virtuální zeď či u vyšších modelů nastavit v aplikaci Zakázanou zónu. Roomba se k miskám ani nepřiblíží.

Robotický vysavač Roomba i7 zakázaná zóna

S Roombou se nemusíte bát největšího mínusu na životě se zvířecím miláčkem – úklidu po něm. A můžete se tak víc věnovat zábavám a trávit víc čase se zvířecími i lidskými miláčky.

Vyberte si svou Roombu v našem eshopu.

Sdílejte a sledujte

Ukažte nám svoje roboty a sdílejte na instagramu přes hashtag #irobotlove