16. října 2020

Roomba a domácí mazlíčci

Roomba Robotický vysavač pro majitele domácích mazlíčků

Jak spolu souvisí nákup robotického vysavače a pořízení zvířecího mazlíčka? Doteď jste si uklízeli sami? Zde se dozvíte jak moc vám může pomoct Roomba

Robotický vysavač iRobot Roomba® je pomocníkem v každé domácnosti. Jak moc velkým se dozvíte ve chvíli, kdy se vaše rodina rozroste o zvířecího miláčka. Psi ani kočky se nepřezouvají a jejich chlupy najdete úplně všude.

V těchto psích a kočičích případech skvěle pomůže robotický vysavač. Můžete ho zapnout, či vypnout na dálku v mobilní aplikaci, nastavit ho na pravidelný úklid klidně 2 x za den, pokud je to potřeba. Anebo ho nastavit tak, aby se zapnul sám, když vyrazíte pryč např. na procházku.

V čem je ale iRobot Roomba lepší na zvířecí chlupy, než jiní roboti?

Roomba totiž využívá speciální patentovaný 3stupňový čisticí systém a gumové omyvatelné kartáče.

Roomba i7

  • V 1. stupni Roomba namete bočním kartáčkem nečistoty podél stěn, z rohů, kolem nohou od židlí atd. před robota. Resp. pod něj, protože on se neustále pohybuje.
  • Na spodní straně Roomby jsou 2 proti sobě rotující gumové kartáče s výčnělky. Mezi nimi je sací otvor, do kterého všechny nečistoty vhazují. Pohyb kartáčů uvolňuje přischlá smítka a větší nečistoty.
  • Ve 3. stupni se motor stará o silný podtlak, jenž je v otvoru mezi kartáči. Ten pomáhá gumovým kartáčům s pohybem nečistot a zároveň nasává veškeré menší částečky, jako je prach a pyl. Ve sběrném koši je vložený vyměnitelný filtr Aeroforce®, který (jak už název napovídá) filtruje odcházející vzduch a uzavírá všechny nečistoty ve sběrném koši.

Skvělé je, že lze gumové kartáče lehce vyndat, vyklepnout ze speciálních míst na krajích namotané dlouhé chlupy i vlasy a kartáče opláchnout. Tím odpadá nepříjemné vymotávání vlasů a chlupů ze štětinových kartáčů, zde je to otázka 1 sekundy.

A pokud se bojíte o misky s vodou, není nic jednoduššího, než k nim položit Virtuální zeď či u vyšších modelů nastavit v aplikaci Zakázanou zónu. Roomba se k miskám ani nepřiblíží.

Robotický vysavač Roomba i7 zakázaná zóna

S Roombou se nemusíte bát největšího mínusu na životě se zvířecím miláčkem – úklidu po něm. A můžete se tak víc věnovat zábavám a trávit víc čase se zvířecími i lidskými miláčky.

Vyberte si svou Roombu v našem eshopu.

Prémiové funkce Roomba i7 (i7156)

Nejvyspělejší kamerová navigace iAdapt 3.0 zvládne dokonalou orientaci v neomezeně velkém prostoru. Pomocí pokročilé navigační technologie vSLAM® robot sbírá každou sekundu více než 230 400 datových bodů a díky inteligentnímu mapování Imprint se naučí rozeznat jednotlivé místnosti. Jakmile si Roomba uloží mapu do aplikace, můžete si sami nastavit hranice jednotlivých místností, pojmenovat je a nastavit pro každou místnost časový plán úklidu. Máte tak absolutní kontrolu nad tím, kde a kdy má robot zrovna uklízet. Robot je schopen uložit až 10 různých map (např. různá patra, dům pro hosty, chatu a další).

Velikost uklízené plochy je neomezená, proto je řada i univerzální volbou pro všechny domácnosti, dokáže totiž skvěle uklidit i velké byty a domy. V případě slabé baterie se robot sám zajede dobít a pokračuje v úklidu tam, kde skončil.

S funkcí automatického vysypávání sběrného koše zažijete dosud nepoznaný komfort. Roomba v kombinaci s nabíjecí a čisticí stanicí Clean Base vám umožní zapomenout na vysávání na celé týdny. Jednorázový sáček na nečistoty uvnitř stanice pojme několik desítek sběrných košů robota (dle naplněnosti a kapacity). Jeho praktické zpracování znemožňuje únik prachu a nečistot zpět do okolí. Jakmile je čas sáček vyměnit, indikátor na stanici vás upozorní. Sáček vystačí průměrně na 2 - 3 měsíce pravidelných úklidů.

Roomba je vybavena jednou z nejzásadnějších inovací v historii robotických vysavačů – třístupňovým čisticím systémem AeroForce. Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž vzniká silný vakuový efekt.

S mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve svém chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota ovládat, i když zrovna nejste doma. Stačí stisknout tlačítko CLEAN. Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Funkce Keep Out Zones umožňuje označit na mapě v aplikaci iRobot HOME neomezený počet míst, které robotický vysavač Roomba při úklidu vynechá. Minimální velikost takové zóny je 60x60cm. To se hodí např. k ochraně psí misky s vodou, ale možností je mnohem více. Tato funkce je alternativou k použití modulu virtuální zdi Dual Mode, které jsou standardně použitelné u všech vysavačů iRobot.

Díky technologii Imprint můžete nastavit časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti dle svých potřeb.

Roomba umí spolupracovat s robotickým mopem Braava jet m6. Díky revoluční funkci Imprint™ Link Roomba nejprve vysaje a po dokončení úklidu automaticky vyšle pokyn Braavě, která následně sama vytře. Kombinace těchto dvou robotů zajišťuje komplexní čištění podlahy bez vaší přítomnosti a nabízí tak nebývalý komfort úklidu domácnosti.

Přichází sezóna línání? Žádné obavy, iRobot Genius doporučí mimořádný úklid.

Mějte přehled o obdobích, kdy může být zapotřebí častější úklid.

Navrhne úklid na základě vašich zvyků – podle toho kdy nejčastěji uklízíte, vám iRobot Genius navrhne rozvrh úklidu.

Při přejíždění do konkrétní místnosti či zóny úklidu robot nevysává, čímž šetří energii a minimalizuje hluk.

Před zahájením úklidu vám ukáže, jak dlouho by měl úklid trvat.

Když zrovna nejste doma, s iRobot Genius budete mít uklizeno vždy. Ať už je součástí vaší Smart Home nebo nikoliv.

Roomba i7 uklidí jakkoli velké a prostory, které předtím zmapuje. Můžete ji tak poslat uklízet kamkoli a kdykoli se vám zachce.
14 999  s DPH a PHEskladem