16. října 2020

Roomba a domácí mazlíčci

Roomba Robotický vysavač pro majitele domácích mazlíčků

Jak spolu souvisí nákup robotického vysavače a pořízení zvířecího mazlíčka? Doteď jste si uklízeli sami? Zde se dozvíte jak moc vám může pomoct Roomba

Robotický vysavač iRobot Roomba® je pomocníkem v každé domácnosti. Jak moc velkým se dozvíte ve chvíli, kdy se vaše rodina rozroste o zvířecího miláčka. Psi ani kočky se nepřezouvají a jejich chlupy najdete úplně všude.

V těchto psích a kočičích případech skvěle pomůže robotický vysavač. Můžete ho zapnout, či vypnout na dálku v mobilní aplikaci, nastavit ho na pravidelný úklid klidně 2 x za den, pokud je to potřeba. Anebo ho nastavit tak, aby se zapnul sám, když vyrazíte pryč např. na procházku.

V čem je ale iRobot Roomba lepší na zvířecí chlupy, než jiní roboti?

Roomba totiž využívá speciální patentovaný 3stupňový čisticí systém a gumové omyvatelné kartáče.

Roomba i7

  • V 1. stupni Roomba namete bočním kartáčkem nečistoty podél stěn, z rohů, kolem nohou od židlí atd. před robota. Resp. pod něj, protože on se neustále pohybuje.
  • Na spodní straně Roomby jsou 2 proti sobě rotující gumové kartáče s výčnělky. Mezi nimi je sací otvor, do kterého všechny nečistoty vhazují. Pohyb kartáčů uvolňuje přischlá smítka a větší nečistoty.
  • Ve 3. stupni se motor stará o silný podtlak, jenž je v otvoru mezi kartáči. Ten pomáhá gumovým kartáčům s pohybem nečistot a zároveň nasává veškeré menší částečky, jako je prach a pyl. Ve sběrném koši je vložený vyměnitelný filtr Aeroforce®, který (jak už název napovídá) filtruje odcházející vzduch a uzavírá všechny nečistoty ve sběrném koši.

Skvělé je, že lze gumové kartáče lehce vyndat, vyklepnout ze speciálních míst na krajích namotané dlouhé chlupy i vlasy a kartáče opláchnout. Tím odpadá nepříjemné vymotávání vlasů a chlupů ze štětinových kartáčů, zde je to otázka 1 sekundy.

A pokud se bojíte o misky s vodou, není nic jednoduššího, než k nim položit Virtuální zeď či u vyšších modelů nastavit v aplikaci Zakázanou zónu. Roomba se k miskám ani nepřiblíží.

Robotický vysavač Roomba i7 zakázaná zóna

S Roombou se nemusíte bát největšího mínusu na životě se zvířecím miláčkem – úklidu po něm. A můžete se tak víc věnovat zábavám a trávit víc čase se zvířecími i lidskými miláčky.

Vyberte si svou Roombu v našem eshopu.

Prémiové funkce Roomba i7 (i7156)

Nejvyspělejší kamerová navigace iAdapt 3.0 zvládne dokonalou orientaci v neomezeně velkém prostoru. Pomocí pokročilé navigační technologie vSLAM® robot sbírá každou sekundu více než 230 400 datových bodů a díky inteligentnímu mapování Imprint se naučí rozeznat jednotlivé místnosti. Jakmile si Roomba uloží mapu do aplikace, můžete si sami nastavit hranice jednotlivých místností, pojmenovat je a nastavit pro každou místnost časový plán úklidu. Máte tak absolutní kontrolu nad tím, kde a kdy má robot zrovna uklízet. Robot je schopen uložit až 10 různých map (např. různá patra, dům pro hosty, chatu a další).

Roomba je vybavena jednou z nejzásadnějších inovací v historii robotických vysavačů – třístupňovým čisticím systémem AeroForce. Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž vzniká silný vakuový efekt.

S mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve svém chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota ovládat, i když zrovna nejste doma. Stačí stisknout tlačítko CLEAN. Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Funkce Keep Out Zones umožňuje označit na mapě v aplikaci iRobot HOME neomezený počet míst, které robotický vysavač Roomba při úklidu vynechá. Minimální velikost takové zóny je 60x60cm. To se hodí např. k ochraně psí misky s vodou, ale možností je mnohem více. Tato funkce je alternativou k použití modulu virtuální zdi Dual Mode, které jsou standardně použitelné u všech vysavačů iRobot.

Díky technologii Imprint můžete nastavit časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti dle svých potřeb.

Roomba umí spolupracovat s robotickým mopem Braava jet m6. Díky revoluční funkci Imprint™ Link Roomba nejprve vysaje a po dokončení úklidu automaticky vyšle pokyn Braavě, která následně sama vytře. Kombinace těchto dvou robotů zajišťuje komplexní čištění podlahy bez vaší přítomnosti a nabízí tak nebývalý komfort úklidu domácnosti.

Přichází sezóna línání? Žádné obavy, iRobot OS doporučí mimořádný úklid.

Mějte přehled o obdobích, kdy může být zapotřebí častější úklid.

Navrhne úklid na základě vašich zvyků – podle toho kdy nejčastěji uklízíte, vám iRobot OS navrhne rozvrh úklidu.

Při přejíždění do konkrétní místnosti či zóny úklidu robot nevysává, čímž šetří energii a minimalizuje hluk.

Před zahájením úklidu vám ukáže, jak dlouho by měl úklid trvat.

Když zrovna nejste doma, s iRobot OS budete mít uklizeno vždy. Ať už je součástí vaší Smart Home nebo nikoliv.

Zvolte konkrétní místa, která má robot uklidit, nebo se jim vyhnout.

Možnost hlasového ovládání prostřednictvím Alexa, Google Home, Siri a Ali Genie (funguje na zařízeních s aktivovanými funkcemi Google Assistant a Alexa. Alexa a veškerá související loga jsou ochranné známky společnosti Amazaon.com nebo přidružených společností. Google je ochranná známka společnosti Google LLC, Siri je ochranná známka Apple Inc., registrovaná v U.S. a ostatních zemích a regionech).

Roomba i7 uklidí i velké prostory, které předtím zmapuje. Můžete ji tak poslat uklízet kamkoli a kdykoli se vám zachce.
14 999  s DPH a PHEmomentálně nedostupné