O značce iRobot

Už více než 30 miliónům uživatelů po celém světě změnil iRobot a jeho robotičtí pomocníci život. Zjednodušení úklidu miliónům rodin přidalo všem jejich členům trochu volného času, který věnují sobě a svým koníčkům. Naši roboti pravidelně vítězí v testech a získávají prestižní ocenění.

1990

Všechno začalo na Massachusetts Institute of Technology. Trojice robotických pionýrů začala pracovat na prvních reálných, i když zpočátku značně vizionářských projektech.

1991

První iRobot Genghise®, robot určený pro mimozemský průzkum.

1996

Zkonstruován profesionální robot Ariel® určený k detekci a zneškodňování min.

2001

iRobot PackBot® prohledává trosky Světového obchodního centra a Pentagonu po útocích z 11. září.

2002

Světlo světa spatřuje v roce 2002 i první ROOMBA®, robotický vysavač pro širokou veřejnost.

2005

iRobot představuje Scoobu, prvního a zatím jediného domácího robota na vytírání podlahy.

2007

iRobot představuje Roombu nové série 500.

2010

Seaglider, robot určený pro podmořský průzkum.

2012

Populární sérii 500 robotických vysavačů Roomba nahrazuje nová vylepšená série 600.

2013

Na podzim iRobot představil robotický mop Braava, který se během 2 měsíců stává best sellerem mezi roboty na vytírání.

2014

Nejprodávanější robotický vysavač Roomba přichází v nové sérii 800, která se může pochlubit novým čisticím systémem.

2016

Nová Roomba série 900 přinesla novinky jako například navigaci iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací a funkci Carpet Boost.

2018

Představení unikátní čisticí stanice Clean Base™, díky které vysavač sám dokáže opakovaně vysypat svůj sběrný koš.

2019

Nový robotický mop Braava jet m6 přichází s revoluční funkcí Imprint™ Link, díky které dokáže komunikovat s vysavači Roomba.

iRobot kategorii robotických vysavačů založil a iRobot bude v jejím rozvoji pokračovat dál stůj co stůj. My v iRobotu totiž věříme, že naši roboti už nyní mění svět k lepšímu.

 • Specializujeme se na robotiku
 • Zachraňujeme lidské životy
 • Vyvíjíme profesionální roboty
 • Vyrábíme domácí roboty
 • Spolupracujeme s NASA
 • Působíme globálně
 • Roboti mluví česky
 • Zlepšujeme kvalitu života lidí
 • Působíme ve zdravotnictví
 • Usnadňujeme lidem práci
 • Měníme svět k lepšímu
 • Opravujeme i po záruce

iRobot příběh

Je to příběh jako z pohádky. Všechno začalo na MIT (Massachusetts Institute of Technology), kde se dva pánové a jedna dáma rozhodli, že své poznatky z výzkumu robotiky chtějí aplikovat v praxi a posunout se z akademického prostředí do reálného světa. Tak se také stalo a trojice robotických pionýrů začala pracovat na prvních reálných, i když zpočátku značně vizionářských projektech. Trio inženýrů se nejdříve pustilo do vesmírného průzkumného robota.

Z laboratoře do vesmíru

Byla to zajímavá práce, v rámci které se Colin Angle, Rodney Brooks a Helen Greiner setkali s ostřílenými inženýry NASA. Věci nabraly spád, když mladá firma začala vyhrávat výběrová řízení americké agentury DARPA. Společnost začala rychle růst. Počet zaměstnanců skočil ze 4 na 10, následně na 20, 30 a to nebyl zdaleka konec. Hned po sloučení mateřské společnosti a Real World Interface v roce 2000, vznikla značka iRobot.

Velké věci se však měly teprve udát. Na začátku nového tisíciletí začalo být ambicióznímu specialistovi na robotiku v armádním a vědeckém sektoru trochu těsno. iRobot zlákal spotřebitelský trh. Zatímco Microring se nikdy do prodeje nedostal, panenka My Real Baby se celkem úspěšně prodávala řadu měsíců. První krůčky na složitém americkém spotřebitelském trhu byly učiněny a dodaly firmě odvahu zkoušet to v tomto segmentu dál.

iRobot PackBot zachraňuje životy

Pak přišlo 11. září 2001. Obrovská tragédie pro USA, velká rána pro svět a důležité chvíle iRobotu PackBot. Tento taktický obranný robot, původně určený k zneškodňování min, pomáhal prohledávat trosky Světového obchodního centra v New Yorku a zkoumal rovněž prostory poničeného Pentagonu. Slovo iRobot se skloňovalo ve všech pádech, i když zcela pochopitelně daleko za slovem terorismus či Al-Kájda. Každopádně iRobot pomohl dobré věci, zachraňoval lidské životy.

Průlom na poli spotřebitelských produktů nastal v roce 2002. iRobot v tomto roce představil první široce dostupný robotický vysavač s názvem Roomba. Ten však nevznikl přes noc. Tým odborníků pověřený důležitým úkolem, a to změnit způsob, jakým lidé uklízejí, sestavil Roombu v roce 1997. Teprve 5 let usilovné práce, několik prototypů a desítky probdělých nocí dovedly tým k cíli. Robotický vysavač iRobot Roomba byl na světě.

Od té chvíle jde vše jako na drátkách. Roomba prošla několika generačními obměnami, několikrát změnila design a posunula se téměř k 100% efektivitě úklidu a úplné samostatnosti. V současnosti bylo na celém světě prodáno více než 15 milionů robotických vysavačů Roomba a toto číslo neustále roste. Přidejte k tomu Scoobu, jediný robotický vytírač na světě, dále venkovního robota na čištění okapů Looj [lůž] a získáte obraz společnosti bezvýhradně oddané robotice.