Proč iRobot

Už více než 30 miliónům uživatelů po celém světě změnil iRobot® a jeho robotičtí pomocníci život. Zjednodušení úklidu miliónům rodin přidalo všem jejich členům trochu volného času, který věnují sobě a svým koníčkům. Naši roboti pravidelně vítězí v testech a získávají prestižní ocenění.

1990

Všechno začalo na Massachusetts Institute of Technology. Trojice robotických pionýrů začala pracovat na prvních reálných, i když zpočátku značně vizionářských projektech.

1991

První iRobot Genghise®, robot určený pro mimozemský průzkum.

1996

Zkonstruován profesionální robot Ariel® určený k detekci a zneškodňování min.

2001

iRobot PackBot® prohledává trosky Světového obchodního centra a Pentagonu po útocích z 11. září.

2002

Světlo světa spatřuje v roce 2002 i první ROOMBA®, robotický vysavač pro širokou veřejnost.

2005

iRobot® představuje Scoobu®, prvního a zatím jediného domácího robota na vytírání podlahy.

2007

iRobot® představuje Roombu® nové série 500.

2010

Seaglider, robot určený pro podmořský průzkum.

2012

Populární sérii 500 robotických vysavačů Roomba® nahrazuje nová vylepšená série 600.

2013

Na podzim iRobot® představil robotický mop Braava®, který se během 2 měsíců stává best sellerem mezi roboty na vytírání.

2014

Nejprodávanější robotický vysavač Roomba® přichází v nové sérii 800, která se může pochlubit novým čisticím systémem.

2016

Nová Roomba® série 900 přinesla novinky jako například navigaci iAdapt® 2.0 s vizuální lokalizací a funkci Carpet Boost.

2018

Představení unikátní čisticí stanice Clean Base®, díky které vysavač sám dokáže opakovaně vysypat svůj sběrný koš.

2019

Nový robotický mop Braava jet® m6 přichází s revoluční funkcí Imprint™ Link, díky které dokáže komunikovat s vysavači Roomba®.

2022

Dali jsme slib majitelům domácích mazlíčků, ve kterém garantujeme, že Roomba®. j7 díky systematické navigaci vSLAM dokáže rozeznat zvířecí exkrementy a vždy jim vyhne.

2022

Představení nejpokročilejšího modelu zrozeného z 20 let zkušeností - první skutečně samostatný robotický vysavač 2v1 se zcela zasouvacím mopem Roomba Combo® j7+

2023

Čisticí stanice Clean Base® Auto-Fill Dock nejen odsaje obsah sběrného koše robota - navíc po dobu až 30 dní robotovi doplňuje vodu do nádržky pro vytírání.

iRobot kategorii robotických vysavačů založil a iRobot bude v jejím rozvoji pokračovat dál stůj co stůj. My v iRobotu totiž věříme, že naši roboti už nyní mění svět k lepšímu.

 • Specializujeme se na robotiku
 • Zachraňujeme lidské životy
 • Vyvíjíme profesionální roboty
 • Vyrábíme domácí roboty
 • Spolupracujeme s NASA
 • Působíme globálně
 • Roboti mluví česky
 • Zlepšujeme kvalitu života lidí
 • Působíme ve zdravotnictví
 • Usnadňujeme lidem práci
 • Měníme svět k lepšímu
 • Opravujeme i po záruce

iRobot příběh

Je to příběh jako z pohádky. Všechno začalo na MIT (Massachusetts Institute of Technology), kde se dva pánové a jedna dáma rozhodli, že své poznatky z výzkumu robotiky chtějí aplikovat v praxi a posunout se z akademického prostředí do reálného světa. Tak se také stalo a trojice robotických pionýrů začala pracovat na prvních reálných, i když zpočátku značně vizionářských projektech. Trio inženýrů se nejdříve pustilo do vesmírného průzkumného robota.

Z laboratoře do vesmíru

Byla to zajímavá práce, v rámci které se Colin Angle, Rodney Brooks a Helen Greiner setkali s ostřílenými inženýry NASA. Věci nabraly spád, když mladá firma začala vyhrávat výběrová řízení americké agentury DARPA. Společnost začala rychle růst. Počet zaměstnanců skočil ze 4 na 10, následně na 20, 30 a to nebyl zdaleka konec. Hned po sloučení mateřské společnosti a Real World Interface v roce 2000, vznikla značka iRobot®.

Velké věci se však měly teprve udát. Na začátku nového tisíciletí začalo být ambicióznímu specialistovi na robotiku v armádním a vědeckém sektoru trochu těsno. iRobot® zlákal spotřebitelský trh. Zatímco Microring se nikdy do prodeje nedostal, panenka My Real Baby se celkem úspěšně prodávala řadu měsíců. První krůčky na složitém americkém spotřebitelském trhu byly učiněny a dodaly firmě odvahu zkoušet to v tomto segmentu dál.

iRobot PackBot zachraňuje životy

Pak přišlo 11. září 2001. Obrovská tragédie pro USA, velká rána pro svět a důležité chvíle iRobotu® PackBot. Tento taktický obranný robot, původně určený k zneškodňování min, pomáhal prohledávat trosky Světového obchodního centra v New Yorku a zkoumal rovněž prostory poničeného Pentagonu. Slovo iRobot® se skloňovalo ve všech pádech, i když zcela pochopitelně daleko za slovem terorismus či Al-Kájda. Každopádně iRobot® pomohl dobré věci, zachraňoval lidské životy.

Průlom na poli spotřebitelských produktů nastal v roce 2002. iRobot® v tomto roce představil první široce dostupný robotický vysavač s názvem Roomba®. Ten však nevznikl přes noc. Tým odborníků pověřený důležitým úkolem, a to změnit způsob, jakým lidé uklízejí, sestavil Roombu® v roce 1997. Teprve 5 let usilovné práce, několik prototypů a desítky probdělých nocí dovedly tým k cíli. Robotický vysavač iRobot Roomba® byl na světě.

Od té chvíle jde vše jako na drátkách. Roomba® prošla několika generačními obměnami, několikrát změnila design a posunula se téměř k 100% efektivitě úklidu a úplné samostatnosti. V současnosti bylo na celém světě prodáno více než 15 milionů robotických vysavačů Roomba a toto číslo neustále roste. Přidejte k tomu Scoobu®, jediný robotický vytírač na světě, dále venkovního robota na čištění okapů Looj [lůž] a získáte obraz společnosti bezvýhradně oddané robotice.