Aplikace iRobot

S mobilní aplikací iRobot® HOME ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota plně ovládat, i když nejste doma. S novým operačním systémem iRobotOS se vaši roboti nepřestávají zlepšovat! Umí návrhy rozvrhů, sezónní doporučení, zlepšování efektivity úklidu až po rozpoznání konkrétních předmětů.

Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

 • Roomba® 600 série
  *výjímka Roomba® 606
 • Roomba® e série
 • Roomba® 900 série
 • Roomba® i série
 • Roomba® j série
 • Roomba® s série
 • Roomba® Combo 2v1
 • Braava® 200 série
 • Braava® m série

Co všechno aplikace iRobot HOME nabízí?

Robot vytvoří mapu domácnosti. Dle pokročilosti robota je mapa interaktivní a podrobná.

V mapách, kde jsou zaznamenány místnosti, lze určovat hranice a libovolně je pojmenovávat.

V aplikaci iRobot HOME můžete nastavit libovolný čas úklidu na každý den. Nemusíte tak už na úklid ani myslet a naši roboti se budou pravidelně starat o úklid vaší domácnosti.

V mapě uklízených prostor, kterou robot sám vytvoří, lze označovat, rozdělovat a pojmenovávat místnosti nebo i „oblasti úklidu“. Oblastmi úklidu jsou myšlena místa, kde je potřeba vysávat častěji než ve zbytku domácnosti. Pro příklad dobře poslouží místo s rohožkou na chodbě, kde se zouváte, podlaha kolem kuchyňské linky, a třeba i prostor pod jídelním stolem. Tyto místa poznačíte jako "vchod" nebo "jídelní stůl". Můžete je přidat např. do rychlých voleb a jednoduše tak robota vyslat uklidit po příchodu či po jídle 1 stiskem. A mít tak stále krásně čisto. Tato funkce dostane úplně nový rozměr při zapojení do Smart Home, pak můžete jen hlasem robota poslat uklidit např. kolem stolu a on přesně ví, co má dělat.

*pouze u Roomby® série s, j, modelu i7 a Braavy jet® m6

V mapě lze zvolit neomezený počet zón, kterým se robotický pomocník vyhne. Tato funkce nahrazuje zastaralou virtuální zeď a je určená např. do míst s miskami pro psy atd.

*pouze u Roomby® série s, j, modelu i7 a Braavy jet® m6

V aplikaci lze nastavit různé intenzity úklidu. Roomby mohou pokoje projet a vysát víckrát a Braavy mohou navíc i přidávat intenzitu postřiku vodou.

Díky navigaci VSLAM s funkcí PrecisionVision dokáže Roomba série j rozpoznat více než 80 různých předmětů. Podle toho, jestli se jedná o botu, či zvířecí exkrement, zareaguje. Do exkrementu nikdy nevjede. Pokud si není předmětem sama jistá, odešle vám do aplikace upozornění s fotografií, aby příště, až tento předmět potká, věděla o co jde a jak má zareagovat.

Skrze aplikaci nastavíte intenzitu dávkování vody. To vám umožňuje flexibilně reagovat na různý povrch tvrdých podlah či míru zašpinění.

*pouze u mopů série jet

Rodičovcký zámek slouží jak proti nenechavým dětem, tak i proti zvědavým domásím mazlíčkům. Po zapnutí této funkce se deaktivují veškerá tlačítka na robotovi. Nelze ho pak manuálně zapínat, ani vypínat. Zámek můžete libovolně zapínat a vypínat dle potřeby.

Díky dokonalým záznamům o proběhlých úklidech umí váš iRobot odhadnout pravděpodobnou délku trvání úklidu. A to i po konkrétních místnostech. Tento odhad času vidíte při volbě úklidu v aplikaci.

V záložce Historie se dozvíte statistiky uklizených ploch celkové i informace o jednotlivých proběhlých úklidech. U vyšších řad jsou zde i mapy s vyznačenými místy, kde musel robot pomocí funkce Dirt Detect™ uklízet usilovněji a další zajímavé grafy, statistiky a informace.

Pokud si zaškrtnete v aplikaci tuto možnost, může robot poznat, že nejste doma, či odcházíte pryč. V tu chvíli začne uklíízet, aby bylo dokonale čisto až se vrátíte domů. Stejně tak pozná i příxchod zpět a může úkol přerušit. Vy se nemusíte o nic starat, ani robota vidět a slyšet při úklidu.

Aplikace hlídá za vás roční období a v případě např. pylové sezóny nebo období línání vašeho zvířecího miláčka vám sama ohlásí, že je vhodné uklízet podlahy častěji. Kromě takovýchto tipů v aplikaci najdete seznam komponent a doporučenou dobu po které je vhodné je očistit, zkontrolovat či vyměnit. Informace jsou zde i s návodem, jak tuto akci provést.

Všechny příručky robotických vysavačů a mopů najdete ve svém přístroji v aplikaci. V ní najdete to, jak se máte o robotický vysavač Roomba® nebo mop Braava® starat, vysvětlivky reakcí robota a další užitečné rady. Nemusíte si tak už návody a příručky schovávat, zde je budete mít při ruce vždy, když bude potřeba.

Skrze domácího hlasového asistenta od Amazonu (Alexa) či od Googlu (Google Home) lze robotický vysavač i mop plně ovládat vašimi hlasovými povely.

Zapojení chytrých robotů od iRobot® do SMART home nebylo nikdy jednodušší. Aplikace vás sama navede a pomůže vám robota zapojit a plně využít všech funkcionalit, které se nabízejí. Při vhodném využití různých pohybových čidel a časových harmonogramů bude váš iRobot® uklízet v kooperaci se všemi zařízeními domácnosti a přesně ve chvílích, kdy budete potřebovat. Zařízení se spojuje skrze WiFi a skvěle funguje s Alexou i Google Assistantem. Bohužel Apple zatím funkci robotického vysavače v rámci HomePod neumožňuje, ale lze využít IFTTT a další způsoby pro spouštění skrze zařízení Apple.

Robotický mop Braava® jet m6 nikdy nenajede na koberec, a proto se vyhýbala i zvýšeným přechodovým lištám mezi podlahami. S funkcí "prahy" v aplikaci lze do mapy umístit označení nízkých prahů a přechodových lišt, které robotický mop přejede a bude moct pokračovat ve vytírání celého prostoru.

*pouze u modelu Braava jet® m6

Vysavač iRobot® se stane vaším nejlepším domácím pomocníkem. Lze si ho personifikovat a dát mu konkrétní jméno tak, aby bylo společné soužití co nejpříjemnější.

Speciální čidla v robotovi poznají, kdy je sběrný koš v robotovi plný a kdy je potřeba ho vysypat do koše na odpadky. Aplikace tuto skutečnost oznámí a stačí tady jen sledovat upozornění v mobilu.

*pouze u Roomby® série i, s, j a Braavy® jet m6

Robot vám sám dá v aplikaci vědět, že je čas na údržbu. Ví, kdy je potřeba měnit gumové válce i kdy je čas na pravidelné očištění kontaktů pro dobíjení. Díky správné údržbě vydrží robot co nejdelší možnou dobu ve skvělém stavu.

Aplikace iRobot HOME si pamatuje, kdy robotický mop či vysavač nejčastěji zapínáte. Jak často a popř. i v jakých místnostech. Po určitém počtu těchto pravidelných úklidů, když aplikace vyhodnotí, že má dostatek dat, vám sama začne nabízet tyto rutiny. Třeba když uklízíte vždy v pátek než přijde návštěva a tentokrát zapomenete.

Spusťte úklid kdykoli a odkudkoli. Sedíte v práci, najednou zvoní telefon a na druhém konci maminka či tchýně, že se staví na večeři? Kdy stihnout uklidit a vyhnout se tak pohoršeným pohledům? S iRobot HOME žádný problém. Stačí stisknout tlačítko CLEAN a Roomba® připraví domov na nečekanou návštěvu za Vás!