16. dubna 2020

Roomba®- jediný robotický vysavač se dvěma kartáči

iRobot

Proč mají robotické vysavače iRobot Roomba® 2 rotující kartáče a jen 1 boční? Toto rozložení je extrémně důležité pro funkci patentovaného 3stupňového čisticího systému Aeroforce®.

Na spodní části robotického vysavače Roomba® nalezente 2 proti sobě rotující kartáče, mezi kterými je nasávací otvor . Boční kartáček pro nametání nečistot z rohů a podél stěn mají Roomby® 1.

Roomba i7

Spodek robota Roomba i7

V 1. fázi neustále se točící boční kartáček uvolňuje nečistoty podél stěn a z rohů a nametá je pod Roombu® mezi rotující kartáče. 1 boční kartáček je zde kvůli tomu, že Roomba® se pohybuje vždy kolem 1 stěny, nebo čistí 1 roh místnosti. Oproti technologii se 2 bočními kartáčky tak šetří elektrickou energii a v neposlední řadě i finance za nákupy opotřebovaných kartáčků.

2. fáze čisticího systému spočívá v mechanickém uvolňování nečistot rotujícími kartáči (u většiny modelů iRobot gumovými). Díky tomu, že se kartáče točí každý na 1 stranu, uvolní více nečistot, a svým pohybem je vhazují přímo do sběrného koše. To zvládají efektivně, protože jsou na nich speciální vodící drážky.

Poslední 3. fázi obstarává výkonný a zároveň tichý motor. Ten svým efektivním sacím výkonem vytváří v úzkém otvoru mezi kartáči silný vzduchový podtlak. Proto Roomba® nasává i ty nejmenší nečistoty z rotujících kartáčů i z pod robota. Smetí i prachové částice se usadí ve sběrném koši a přes vysoce účinné filtry odchází vyčištěný vzduch zpět do místnosti. Filtr AeroForce® zachytí 99% alergenů, pylu a malých částic.

3stupňový čisticí systém iRobot

Ukázka nasávání nečistot

3stupňový patentovaný čisticí systém AeroForce® od iRobot je nejefektivnější systém úklidu na světě. Tam, kudy projede Roomba® nezbyde jediné smítko, ani prachová částice. Tento čisticí systém zabezpečuje čistotou podlah i vzduchu, který doma dýcháte.

Prémiové funkce Roomba® i7

Nejvyspělejší kamerová navigace iAdapt 3.0 s technologií vSLAM® poskytuje Roombě dokonalou orientaci v neomezeně velkém prostoru. Díky inteligentnímu mapování Imprint se naučí rozeznat jednotlivé místnosti a vy si tak můžete zvolit konkrétní prostory, kde a kdy má robot uklízet. Map prostorů můžete mít více, např. různá patra, dům pro hosty, oddělenou garáž a další.

Velikost uklízené plochy je neomezená, proto je řada i univerzální volbou pro všechny domácnosti, dokáže totiž skvěle uklidit i velké byty a domy. V případě slabé baterie se robot sám zajede dobít a pokračuje v úklidu tam, kde skončil.

S funkcí automatického vysypávání sběrného koše zažijete dosud nepoznaný komfort. Roomba v kombinaci s nabíjecí a čisticí stanicí Clean Base vám umožní zapomenout na vysávání na celé týdny. Jednorázový sáček na nečistoty uvnitř stanice pojme několik desítek sběrných košů robota(dle naplněnosti a kapacity). Jeho praktické zpracování znemožňuje únik prachu a nečistot zpět do okolí. Jakmile je čas sáček vyměnit, indikátor na stanici vás upozorní. Sáček vystačí průměrně na 2 - 3 měsíce pravidelných úklidů.

Roomba je vybavena jednou z nejzásadnějších inovací v historii robotických vysavačů – třístupňovým čisticím systémem AeroForce. Systém AeroForce soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž vzniká silný vakuový efekt.

S mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu můžete robota ovládat, i když zrovna nejste doma. Stačí stisknout tlačítko CLEAN. Aplikace iRobot HOME v českém jazyce vám nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Funkce Keep Out Zones umožňuje označit na mapě v aplikaci iRobot HOME neomezený počet míst, které robotický vysavač Roomba při úklidu vynechá. Minimální velikost takové zóny je 60x60cm. To se hodí např. k ochraně psí misky s vodou, ale možností je mnohem více. Tato funkce je alternativou k použití modulu virtuální zdi Dual Mode, které jsou standardně použitelné u všech vysavačů iRobot.

Díky technologii Imprint můžete nastavit časový plán úklidu pro jednotlivé místnosti dle vašich potřeb.

Roomba umí spolupracovat s robotickým mopem Braava Jet m6. Díky revoluční funkci Imprint™ Link Roomba nejprve vysaje a po dokončení úklidu automaticky vyšle pokyn Braavě, která následně sama vytře. Kombinace těchto dvou robotů zajišťuje komplexní čištění podlahy bez vaší přítomnosti a nabízí tak nebývalý komfort úklidu domácnosti.

iRobot
Roomba i7 uklidí jakkoli velké a prostory, které předtím zmapuje a můžete ji tak poslat uklízet kamkoli a kdykoli se vám zachce.
14 999  s DPHskladem
Sdílejte a sledujte

Ukažte nám svoje roboty a sdílejte na instagramu přes hashtag #irobotlove