17. ledna 2018

Roomba® nyní podporuje IFTTT

iRobot® neustále vymýšlí způsoby, jak udělat Roombu nedílnou součástí chytrých domácností již od představení prvního modelu s wi-fi připojením - Roomby 980.

IFTTT – zkratka “if this, than that” (jestli toto, poté tamto)

Tato služba je jednoduchý způsob, jak propojit více internetových služeb do automatizovaného procesu, jako např.: jakmile začne zapadat slunce, zapnout osětlení. Jedná se tedy o vytváření jednoduchých řetězců podmíněných příkazů, tzv. appletů.

if this than that

Nyní bylo do funkce přidáno 11 nových appletů, které Vám umožňují automatizovat práci robotického vysavače Roomba, jak uvedl TechCrunch. Mezi nejoblíbenější applety patří “Když zvednu telefon, pauzni Roombu,” nebo “Když opustím dům, spusť úklid.” Kromě těchto praktických vychytávek jsou zde
i takové, které spíše lákají k otázce – proč? Není divu, že ještě nikdo nevyužil příkaz: “Jakmile Roomba dokončí úklid, zveřejni příspěvek na Twitteru”. I takové možnosti zde člověk nalezne.

iRobot applets

V rámci snahy o integraci se iRobot začátkem loňského roku vyjádřil o možnosti propojení Roomby
s Alexou či Google Home. To vyvolalo vlnu reakcí, kdy vznikly nejasnosti ohledně sdílení osobních informací (map) mezi těmito třemi technologickými giganty. Generální ředitel společnosti iRobot poté vydal prohlášení, že zákazníci budou mít absolutní kontrolu nad tím, jestli a do jaké míry budou informace sdíleny.